SolHimalajska.pl

Słone zakupy

Sól czarna (Kala Namak) drobna

Sól czarna

Kala Namak (Bangla Beet lobon; Nepalski Birae Nun (बिरे नुन); Hindi काला नमक kala namak) znana również jako sól czarna lub czarna sól Indyjska to przyprawa o słonym i ostrym zapachu używana w Indiach. Przyprawa składa się głównie z chlorku sodu i kilku związków, które nadają soli charakterystyczny kolor i zapach. W zależności od źródła informacji, jedne twierdzą, że Kala Namak to rodzaj naturalnego halitu a drugie, że to ręcznie wydobyty produkt.

BogutynMlyn

Zastosowania

Lecznicze działanie soli krystalicznej

Od tysięcy lat sól była znana jako panaceum. Alchemicy nazywali ją "piątym żywiołem" - poza wodą, ziemią, powietrzem i ogniem – ponieważ jej właściwości były porównywalne do eteru, który jest rzeczywistym piątym żywiołem. Dlaczego tak ciągnie nas do oceanu? Otóż, nasza podświadomość instynktownie chce powrócić do szczególnego stanu oceanu, z którego kiedyś się wyłoniliśmy. Jest to miejsce gdzie możemy naładować swoje baterie i zregenerować siły. Dopiero dwieście pięćdziesiąt lat temu, wraz z nadejściem industrializacji, rozpoczęliśmy proces odłączania od przyrody i jej ścieżek. Na szczęście, jesteśmy świadkami trendu wielkiego powrotu do naturalnych sposobów życia i troski o nasze ciało, w tym wykorzystania zasobów soli w tym procesie. Ludzie wszędzie ponownie zastanawiają się na działaniami leczniczymi naturalnej soli krystalicznej. Możemy znaleźć ją w płynach do pielęgnacji skóry jak i solach do kąpieli, a nawet jest ona stosowana w inhalacji, oczyszczaniu układu oddechowego i wielu innych.

Najlepszym sposobem doświadczenia jej leczniczych i oczyszczających właściwości jest picie solanki. Solanka to 1% roztwór wody z solą (taki sam jak w naszej krwi, łzach i oceanie). Solą krystaliczną można także posypywać jedzenie lub dodawać bezpośrednio do wody, aby wspomóc nawadnianie organizmu.

Sól krystaliczna może wspomóc odnowę i utrzymanie równowagi energii w organizmie, zrównoważyć stosunek kwasów i zasad, rozpuszczać i uwalniać skrystalizowane odłogi (będące przyczyną chorób reumatycznych, kamieni nerkowych i pęcherzyka żółciowego, wspomaga wypłukiwanie metali ciężkich takich jak merkury z wypełnień dentystycznych oraz kadmu będącego skutkiem palenia i otaczających nas zanieczyszczeń, normalizuje ciśnienie krwi, oczyszcza jelita, leczy choroby skórne, układu oddechowego i wspomaga osłabienie uzależnień.

Nieprzetworzona sól kamienna jest wszechstronna i można jej używać także do przepłukiwania zatok, aby zapobiegać katarom, infekcjom nosa oraz infekcjom zatok, można jej używać jako kąpieli do oczu, aby przywrócić im nawilżenie. Może być stosowana do inhalacji w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak zapalenie oskrzeli. Może być wykorzystana do oczyszczających kąpieli dających taki sam efekt jak trzydniowa głodówka, oraz do maseczek kosmetycznych i okładów, w celu leczenia podrażnień skóry, uszkodzeń tkanki, problemów ze stawami, cellulitu oraz dla regeneracji i poprawy napięcia skóry.

Neutralizujące działanie soli

Właściwości lecznicze soli znane są również w medycynie konwencjonalnej. Największe i najstarsze prace związane z solą w Europie znajdując się królewskiej kopalni soli w Wieliczce w Polsce, zaledwie kilkanaście kilometrów od Krakowa. Tutaj, szpital został wybudowany w wielkiej górze soli, siedemset czterdzieści stóp pod powierzchnią, głównie dla chorych na astmę i pacjentów z chorobami płuc i alergią. Kilka tysięcy pacjentów jest skutecznie leczonych w tym szpitalu. Stopień osób, które wyzdrowiały wynosi zadziwiająco ponad 90%. Uznawanie działania leczniczego komór solnych miało wpływ na budowę podobnych podziemnych SPA znajdujących się w kopalni soli w Berchtesgaden w Niemczech. Korzyści terapeutyczne długoterminowego pobytu wewnątrz komory solnej uznane w medycynie konwencjonalnej. Pierwotnie uważano, że działanie lecznicze komór solnych związane jest z czystością powietrza. Ale jeśli była to tylko kwestia czystości powietrza, to dlaczego powietrze w grocie było tak zdrowe a powietrze na powierzchni takie niezdrowe? Ustalono jedną z przyczyn. Nasze domy są naładowane urządzeniami elektromagnetycznymi takimi jak telewizory, wieże stereo, komputery, kuchenki mikrofalowe i prąd biegnący w naszych ścianach. A jeśli nie jesteśmy w domu, to rozmawiamy w samochodzie lub na spacerze przez telefony komórkowe. Ten tak zwany elektrosmog powoduje nadmiar dodatnio naładowanych jonów, które zakłócają równowagę między dodatnimi i ujemnymi cząsteczkami. Co więcej, powoduje to powstanie nadmiar dodatnich ładunków w powietrzu. Wystarczy tylko 30 sekund rozmowy przez telefon komórkowy aby otworzyć barierę kew-mózg, która chroni nasz mózg przed różnymi rodzajami toksynami, na czas ośmiu godzin. Szwedzkie badanie wykazało, że u 90% kobiet, które używały miedzi = T I.U.D jako metody kontroli porodu i jednoczesnego używania telefonu komórkowego, rozwinął się rak macicy.

WARTO ROZŁOŻYĆ JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ KRYSZTAŁÓW RÓŻOWEJ SOLI HIMALAJSKIEJ W CAŁYM DOMU KONCENTRUJĄC SIĘ NA MIEJSCACH GDZIE MAMY NAJWIĘCEJ URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH.
SPOWODUJE TO OBNIŻENIE ELEKTROSMOGU W PAŃSTWA OTOCZENIU.