SolHimalajska.pl

Słone zakupy

Sól czarna (Kala Namak) całe kamienie

Sól czarna (Kala Namak) całe kamienie

Kala Namak jest szeroko stosowana w kuchni indyjskiej jako przyprawa lub dodatek do chaats (przypraw), ostrych sosów, wszystkich rodzajów owoców, raitas (indyjskich dipów) i wielu innych indyjskich pikantnych przekąsek. Na charakterystyczny aromat jajeczny Chaat masala (indyjska mieszanka przypraw) ma wpływ czarna sól. Osoby spoza Indii, które nie są przyzwyczajone do czarnej soli często porównują jej zapach do zapachu zgniłych jaj. Z powodu obecności związków siarki, nabiera ona od brązowo-różowego do ciemno-fioletowego koloru kamienia.

BogutynMlyn

Poduszka rozgrzewająca solna 19cm x 19 cm (1 kg różowej soli himalajskiej)

Poduszka rozgrzewająca solna 19cm x 19 cm

Właściwości poduszeczki wypełnionej różową solą himalajską:

Gorące okłady za pomocą poduszki wypełnionej solą himalajską są dobrym sposobem na łagodzenie bólów mięśniowych oraz stawowych. Poduszkę należy rozgrzać w mikrofali lub na kaloryferze tak, aby była ciepła, ale nie gorąca. Następnie przykładamy ją do bolącego miejsca. Kompres należy trzymać tak długo, aż sól wystygnie, a po zdjęciu bolące miejsce owijamy lub przykrywamy wełnianym szalem. Pobudzi to krążenie w mięśniach i przyspieszy usunięcie substancji toksycznych.

Okłady z gorącej soli są również skutecznym sposobem na wyleczenie bólów krzyżowych oraz uciążliwego marznięcia w stopy. W tym przypadku należy poduszeczkę z gorącą solą położyć na łóżku, na niej ręcznik, a następnie położyć się tak, by solą nagrzewać kość krzyżową. Podobnie postępujemy w przypadku bólów kręgosłupa w części karkowej i szyjnej. Zanim sól w poduszeczce wystygnie mięśnie ramion rozluźnią się, a dokuczliwy ból minie.

Ogrzana poduszeczka jest też świetnym sposobem na chore zatoki. Nagrzaną poduszeczkę (niezbyt mocno, należy uważać by się nie poparzyć) kładziemy na czole i pozwalamy jej działać przez min. pół godziny. Rozgrzewa i eliminuje ból u nasady nosa, a do tego odżywia skórę dzięki 84 minerałom zawartym w różowej soli himalajskiej.