SolHimalajska.pl

Słone zakupy

Sól czarna (Kala Namak) drobna

Sól czarna

Kala Namak (Bangla Beet lobon; Nepalski Birae Nun (बिरे नुन); Hindi काला नमक kala namak) znana również jako sól czarna lub czarna sól Indyjska to przyprawa o słonym i ostrym zapachu używana w Indiach. Przyprawa składa się głównie z chlorku sodu i kilku związków, które nadają soli charakterystyczny kolor i zapach. W zależności od źródła informacji, jedne twierdzą, że Kala Namak to rodzaj naturalnego halitu a drugie, że to ręcznie wydobyty produkt.

BogutynMlyn

Poduszka rozgrzewająca solna 19cm x 19 cm (1 kg różowej soli himalajskiej)

Poduszka rozgrzewająca solna 19cm x 19 cm

Właściwości poduszeczki wypełnionej różową solą himalajską:

Gorące okłady za pomocą poduszki wypełnionej solą himalajską są dobrym sposobem na łagodzenie bólów mięśniowych oraz stawowych. Poduszkę należy rozgrzać w mikrofali lub na kaloryferze tak, aby była ciepła, ale nie gorąca. Następnie przykładamy ją do bolącego miejsca. Kompres należy trzymać tak długo, aż sól wystygnie, a po zdjęciu bolące miejsce owijamy lub przykrywamy wełnianym szalem. Pobudzi to krążenie w mięśniach i przyspieszy usunięcie substancji toksycznych.

Okłady z gorącej soli są również skutecznym sposobem na wyleczenie bólów krzyżowych oraz uciążliwego marznięcia w stopy. W tym przypadku należy poduszeczkę z gorącą solą położyć na łóżku, na niej ręcznik, a następnie położyć się tak, by solą nagrzewać kość krzyżową. Podobnie postępujemy w przypadku bólów kręgosłupa w części karkowej i szyjnej. Zanim sól w poduszeczce wystygnie mięśnie ramion rozluźnią się, a dokuczliwy ból minie.

Ogrzana poduszeczka jest też świetnym sposobem na chore zatoki. Nagrzaną poduszeczkę (niezbyt mocno, należy uważać by się nie poparzyć) kładziemy na czole i pozwalamy jej działać przez min. pół godziny. Rozgrzewa i eliminuje ból u nasady nosa, a do tego odżywia skórę dzięki 84 minerałom zawartym w różowej soli himalajskiej.