SolHimalajska.pl

Słone zakupy

Sól czarna (Kala Namak) całe kamienie

Sól czarna (Kala Namak) całe kamienie

Kala Namak jest szeroko stosowana w kuchni indyjskiej jako przyprawa lub dodatek do chaats (przypraw), ostrych sosów, wszystkich rodzajów owoców, raitas (indyjskich dipów) i wielu innych indyjskich pikantnych przekąsek. Na charakterystyczny aromat jajeczny Chaat masala (indyjska mieszanka przypraw) ma wpływ czarna sól. Osoby spoza Indii, które nie są przyzwyczajone do czarnej soli często porównują jej zapach do zapachu zgniłych jaj. Z powodu obecności związków siarki, nabiera ona od brązowo-różowego do ciemno-fioletowego koloru kamienia.

BogutynMlyn

Solanka do picia - Sól himalajska, alpejska, perska i kamienna w słoiku

Solanka do picia - Sól himalajska, alpejska, perska i kamienna w słoiku

Sole Jars

Kiedy roztworu w słoiku zacznie ubywać, po prostu uzupełnij braki woda i zostaw tak na noc. Płyn w słoiku można uzupełniać wielokrotnie, aż do całkowitego rozpuszczenia się bryłki soli. Wtedy należy zakupić nową jej grudkę.

Zawsze gdy stosujesz kurację opartą na soli upewnij się, że przyjmujesz odpowiednią ilość płynów, około 1,5-2l wody na dobę.

Pochodząca z podnóży Himalajów sól firmy Whole Food jest wydobywana prosto z wnętrza ziemi. Została ona tam zdeponowana przed milionami lat, na skutek wyschnięcia znajdującego się w tym miejscu oceanu. W związku z tym jest całkowicie wolna od współczesnych zanieczyszczeń, nie wymaga oczyszczania i nie zawiera dodatków chemicznych.

Uważana za jedną z najwyższej jakości soli kuchennych na świecie, nie tylko zawiera szeroki zestaw niezbędnych mikroelementów, ale także charakteryzuje się swoim unikatowym, różowym kolorem, z którego jest znana. Nasza sól pozwala tak wspaniale uzupełniać niedobory minerałów w organizmie, gdyż skład wielu płynów fizjologicznych przypomina składem wody oceanu.

Sól pakowana jest w szklane słoiki, podlegające recyklingowi opakowania PET lub też biodegradowalne torebki wykonane z włókien kukurydzy.

Himalajska sól spożywcza firmy Whole Food jest idealnym dodatkiem do ekskluzywnej kuchni  lecz można ją równie dobrze stosować w codziennym gotowaniu twoich ulubionych potraw. Sól jest niezbędna każdemu człowiekowi dla prawidłowej pracy układu nerwowego, pokarmowego oraz dla utrzymania właściwego pH tkanek.

Sól w pełni naturalna i nierafinowana

W przeciwieństwie do wielu innych, zwyczajnych “soli spożywczych” i „soli kuchennych” nasza sól jest sprzedawana w swojej całkowicie naturalnej postaci, bez poddawania rafinowaniu. Ponadto nie ma potrzeby poddawania jej oczyszczaniu, gdyż od samego początku nie zawiera pochodzących z gruntu zanieczyszczeń, jak to ma miejsce w przypadku większości soli. Jedynym procesem technologicznym jest kruszenie i rozdrabnianie, niezbędne dla uzyskania lepszej wygody użycia.